Përballje

Barcelona mposhtet nga Cadiz, pas 12 ndeshjeve pa humbje


Ndeshja mes Barcelonës dhe Cadiz-it përfundoi me fitoren e këtyre të fundit me rezultat 0:1.

Dueli ishte plotësisht e dominuar nga blaugranat, por ata e kishin të vështirë të gjenin golin.

Me këtë fitore Cadiz ka dal nga zona e rrezikshme, e cila do t’i dërgonte në ligën e dytë të Spanjës.

Kjo ishte disfata e parë e Barcelonës, pas 12 ndeshjeve pa asnjë humbje.

Goli i fitores për Cadiz erdhi në minutën e 48-të me anë të Lucas Perez.

Barcelona kishin mundësi të shumta për të barazuar rezultatin, por nuk i shfrytëzuan siç duhet.

Në minutën e 89-të, Aubameyang kishte një mundësi shumë të mirë, por portieri i Cadiz, Jeremias Ledesma i pamundësoi barazimin katalunasve.

Momentalisht, Barcelona radhiten në pozitën e dytë me 60 pikë, ndërsa Cadiz janë në vendin e 16-të me 31 pikë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore