Përballje

Barcelona kualifikohet në gjysmëfinale, mposht me vështirësi Real Sociedad-in


Çerekfinalja e Copa Del Rey mes Barcelonës dhe Real Sociedad-it përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 1:0.

Ndeshja ishte plotësisht e dominuar nga Barcelona, por katalunasit e kishin të vështirë të shënonin.

Në pjesën e parë, në minutën e 40-të, mesfushori i Real Sociedad-it, Brais Mendez u ndëshkua direkt me karton të kuq, dhe la skuadrën e tij me 10 lojtarë.

Më pas, blaugranët e shfrytëzuan këtë mungesë, duke dominuar të gjithë ndeshjen, por nuk po arrinin të shënonin.

Goli i vetëm i ndeshjes erdhi në minutën e 52-të, i cili u shënua nga Ousmane Dembele.

Kujtojmë, se në gjysmëfinale, Barcelona do përballet me fituesin e ndeshjes Valencia – Athletico Bilbao.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore