Ballkani humb kreun e ligës në minutat e fundit kundër Malishevës, Drita barazon përballë Trepçës 89

Ndeshjet e së shtunës në Superligën e Kosovës ishin interesante dhe me befasi.

Ndeshja mes Ballkanit dhe Malishevës përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 2:1.

Dueli ishte kryesisht i dominuar nga Ballkani, por ata nuk shfrytëzuan mundësitë që kishin.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 60-të, me anë të sulmuesit Van-Dave Harmon.

Në minutën e 26-të, Edvin Kuc shënoi për të dyfishuar epërsinë për Ballkanin.

Pas vetëm dy minutave, Sobowale shënoi për të ngushtuar epërsinë, me shpresën për një barazim në minutat e mbetura.

Pak para përfundimit të ndeshjes, në minutën e 94-të, Malisheva shënoi me anë të Maliqit dhe ia pamundësoi Ballkanit pozitën e parë ne Superligën e Kosovës.

Në anën tjetër, edhe Drita ka barazuar, por këta kundër Trepçës 89.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 12-të, me anë të Besnik Krasniqit nga penalltia.

Pas vetëm 12 minutave, mitrovicasit shënuan për të barazuar rezultatin, me anë të Egzon Fazliut.

Drita radhitet në pozitën e parë me 56 pikë, ndërsa Ballkani janë në vendin e dytë me një më pak se gjilanasit.

Po të mposhtnin Malishevën, ata tani do merrnin kreun e Superligës së Kosovës.