Sport

Ballkani harron të fitojë, ndizet gara për titull në Superligë


Skuadra e Ballkanit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi përballë Gjilanit. Një rezultat që hap zyrtarisht garën për titullin në Superligën e Kosovës.

Ballkani dhe Gjilani u përballën në kuadër të javës së 22 të Superligës.

Edvin Kuç hapi rezultatin e ndeshjes, duke kaluar vendasit në avantazh në minutën e 12. Mirëpo, miqtë do të arrinin të gjenin golin e barazimit në minutën e dytë shtesë të pjesës së parë me Elvedin Heriç.

Kjo është ndeshja e tretë radhazi për kampionët në fuqi të Superligës që nuk arrijnë të fitojnë. Ata erdhën në këtë takim pas humbjes 1-0 ndaj Dritës dhe barazimit 2-2 me Ferronikelin.

Për Gjilanin ky është barazimi i pestë radhazi në Superligë. Seria e barazimeve për ta nisi pikërisht ndaj Ballkanit në dhjetor, në atë takim të përfunduar me rrjeta të paprekura.

Me barazimin e arritur, Ballkani shkon në koutën e 45 pikëve, në krye të Superligës. Llapi i vendit të dytë ka 43 pikë, ndërsa Drita e vendit të tretë ka 40 pikë. Me këto dy skuadra të fundit që kanë nga një ndeshje më pak.

Renditja e Superligës

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore