Shqipëria

Balla shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të ish-presidentit italian, Napolitano


Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të  ish-presidentit italian dhe senatorit të përjetshëm, Giorgia Napolitani, në moshën 98-vjeçare.

“Me largimin nga jeta të Presidentit të Nderit të Republikës Italiane, Giorgio Napolitano, Italia ka humbur një personalitet të padiskutueshëm në skenën politike, ndërsa Shqipëria një mik dhe avokat të madh të aspiratave të saj evropiane. Një burrë Shteti në të gjitha funksionet e tij si deputet, ministër i Brendshëm dhe President i Republikës”, shkruan Balla në postimin e tij.

Ndahet nga jeta ish-presidenti italian Giorgio Napolitano, komunisti i parë që u bë Kreu i Shtetit

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore