Lajme

Autobusi përplaset me dy vetura në Prishtinë, lëndohen gjashtë persona


Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, ka thënë për Albanian Post se rreth orës 15:30 është raportuar për një aksident trafiku në rrugën “Xheladin Rekaliu” në Prishtinë.

“Nga informatat e para bëhet e ditur se në aksident janë përfshirë  një autobus dhe dy vetura, ndërkaq deri më tani  gjashtë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore”, tha Borovci.

Ai ka theksuar se njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij aksidenti.

Ndërsa dy ditë më parë, në fshatin Parallovë të Novobërdës si pasojë e një vetaksidenti ka ndërruar jetë një person.

“Është raportuar se ka ndodhur një aksident trafiku ku i përfshirë ishte vetëm një automjet. Si pasojë e aksidentit viktima mashkull kosovar ka ndërruar jetë”, thuhet në raportin 24-orësh të policisë.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për Obduksion.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore