Austria mposht Italinë në ndeshjen miqësore, Alaba shënon gol spektakolar (VIDEO)

Në mungesë të pjesëmarrjes në Kupën e Botës, Italia e ka zhvilluar një tjetër ndeshje miqësore, pas asaj me Shqipërinë në “Air Albania”.

Kampionët në fuqi të Evropës këtë radhë u mposhtën nga kombëtarja e Austrisë me rezultat 2:0.

Sfida u zhbllokua vetëm pas gjashtë minutave, kur futbollisti i Leipzig-ut, Xaver Schlager, e mposhti Gianluigi Donnarumma-n, pas asistimit nga Marko Arnautovic.

Goli i Schlager.

Gjatë pjesës së parë, italianët u përpoqën të rikthehen në lojë, por ata pësuan edhe njëherë tjetër.

Ishte mbrojtësi i Real Madrid-it, David Alaba, i cili realizoi një gol spektakolar, duke e mposhtur për herë të dytë portierin e Paris Saint-Germain.

Goli i Alaba.

Pjesa e parë përfundoi me epërsi prej dy golave të austriakëve, derisa në fraksionin e dytë Italia u mundua të kthehej në lojë.

Giacomo Raspadori dhe Federico Chiesa patën mundësi të mira, por rezultati në fund mbeti 2:0.