Lajme

Arrestohet Justin Timberlake, po drejtonte makinën në gjendje të dehur


Këngëtari Justin Timberlake është arrestuar në New York dhe pritet të akuzohet zyrtarisht së shpejti, thanë zyrtarët e gjykatës për BBC.

Ylli i popit është arrestuar me akuza në lidhje me drejtimin e mjetit në gjendje të dehur, raportoi partneri amerikan i BBC-së, CBS News.

Timberlake u arrestua në Sag Harbor, një fshat i pasur në Hamptons, një destinacion popullor veror për të famshmit në Long Island.

Timberlake, 43 vjeç, do të niste një turne global të albumit të tij të gjashtë, Everything I Thought It Was.

Një ish-anëtar i grupit popullor të djemve NSYNC, Timberlake është një aktor, kompozitor dhe një nga artistët muzikorë më të shitur në botë.

Ylli i popit ka folur hapur në të kaluarën për kërkimin e ndihmës për pirjen e tepërt.

Timberlake ishte planifikuar të performonte dy shfaqje në Çikago këtë fundjavë, e ndjekur nga një shfaqje në Madison Square Garden të New York-ut të martën e ardhshme.

10-herë fituesi i Grammy-t njihet edhe për rolet e tij në filmat The Social Network dhe Friends With Benefits.

Në shtetin e New York-ut, akuzat për drejtim mjeti në gjendje të dehur dënohen me një vit burg, një gjobë prej 1 mijë dollarësh dhe pezullimin e patentës së shoferit për të paktën gjashtë muaj.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore