Pajisje

Apple Watch Series 8 thuhet se do të ketë të njëjtin dizajn si Seria 7


Modelet standarde 41 mm dhe 45 mm të Apple Watch Series 8 do të kenë të njëjtin dizajn si Apple Watch Series 7, sipas përdoruesit të Twitter @ShrimpApplePro, i cili ishte i pari që zbuloi se modelet e iPhone 14 Pro do të kishin një “pill-and-hole display”.

Mark Gurman i Bloomberg raportoi se një version i ri “extreme sports” i nivelit më të lartë i Apple Watch Series 8 do të ketë një kuti titani. Modeli “extreme” gjithashtu pritet të ketë një ekran pak më të madh në krahasim me modelet standarde të Serisë 8.

Njoftuesi tha se opsionet e ngjyrave për seritë standarde të Apple Watch 8 do të përfshijnë “Midnight, Starlight, Silver”.

Këto do të ishin më pak ngjyra sesa ofrohen për modelet e Serisë 7, të cilat gjithashtu vinin si blu, jeshile, e zezë ​​dhe e artë.

Modelet e Apple Watch Series 8 pritet të prezantohen në shtator krahas serisë iPhone 14. WatchOS 9 gjithashtu duhet të dalë në shtator.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore