Pajisje

Apple prezanton orët inteligjente të Serisë 9 dhe Ultra 2


Kompania Apple prezantoi orët inteligjente Apple Watch Series 9 në ngjarjen e fundit, duke sjellë një seri përmirësimesh të rëndësishme.

Çipet e reja S9 janë 60 për qind më të shpejta se versioni i mëparshëm dhe ofrojnë një ndriçim ekstrem me 2000 nits për një vizibilitet të përmirësuar në dritën e ndriçuar.

Këto çipe përmirësojnë komunikimin me asistentin Siri dhe funksionet e tjera të orës inteligjente.

Apple introduces the advanced new Apple Watch Series 9 - Apple

Seria Apple Watch 9 ofron opsione të karikimit të shpejtë, monitorimin e ciklit dhe shumë funksione tjera.

Në anën tjetër, Apple Watch Ultra 2 është një version i fuqishëm me një ekran që ndriçon me 3000 nits dhe një jetë të përmirësuar të baterisë, duke arritur 36 orë me një karikim.

Ai gjithashtu ofron sistem gjurmimi GPS, rezistencë ndaj ujit në thellësi 40 metra dhe funksione të reja për aktivitete sportive.

Apple Watch 9 kushton 399 dollarë dhe është në dispozicion në disa ngjyra, ndërsa Apple Watch Ultra 2 ka një çmim prej 799 dollarë.

Apple unveils Apple Watch Ultra 2 - Apple

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore