Sport

Anthony Martial i ofrohet Juventus-it në janar


Sulmuesi francez, Anthony Martial, i është ofruar Juventus-it për muajin janar.

Kështu bën të ditur e përditshmja italiane, Calcio Mercato.

Martial e ka humbur pozitën e tij te Manchester United dhe tanimë thuajse nuk konsiderohet fare si opsion për trajnerin Solskjaer.

Futbollisti ka luajtur shumë pak, dhe tani po kërkon për mundësi në treg.

Siç raportohet, United ia ka ofruar futbollistin Juventus-it, për shifrën e 40 ose 45 milionë eurove në muajin janar.

Por, bardhezinjtë nuk janë të gatshëm që të paguajnë këtë shifër për shërbimet e Martial.

Atyrë ju pëlqen shumë ideja e Martial në Torino, por formula se si dëshirojnë ta votojnë ata pritet të jetë e ndryshme.

Siç shkruan Calcio Mercato, Juventus-i është e gatshme të ofrojë një ofertë huazimi prej një vit e gjysmë, me detyrim blerje për 30 milionë euro në fund të huazimit.

Juventus-i ka nevojë për sulmues, dhe Martial ka nevojë për minuta, kështu që bashkimi i tyre duket një mundësi reale për muajin janar.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore