Sport

Anime – burimi i fuqisë së kampionit të UFC-së


Njëri nga luftëtarët më të mirë në botë i arteve marciale, kampioni i peshave të mesme në UFC, Israel Adesanya, është fans i madh i serialeve të animuara japoneze, ose ndryshe të quajtura “Anime”.

Në shumë nga ndeshjet e tij ose në konferencat para mediave, Adesanya u referohet këtyre personazheve.

Nofka e e tij, “The Last Stylebender”,buron nga seriali Avatar, ku personazhi kryesore, Aang, quhet “The Last Airbender”.

Pasioni i Adesanya për anime mund të shihet në konferencat para ndeshjeve dhe tatuazhet e tij.

Në “Face off” përball Anderson Silvas, ai iu referua një nga dueleve më dinamike në serialin ‘Naruto’, ndeshja mes Rock Lee dhe Gaara-s.

Dashuria e tij për anime është aq e madhe, sa ai ka personalizuar edhe makinën e tij Mclaren, të duket si Kurama, dhelpra me nëntë bishta në serialin Naruto.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore