Film

Andrea Bocelli dhe vajza e tij Virginia publikojnë duetin emocional “Dare to Be” për filmin e ardhshëm “Cabrini”


Legjenda italiane e muzikës, Andrea Bocelli dhe vajza e tij Virginia kanë bashkuar sërish forcat për këngë të re.

Andrea, 65 vjeç dhe Virginia, 11 sosh, publikuan “Dare to Be”, e cila do të shfaqet në filmin e ardhshëm “Cabrini”, të premten e 1 marsit.

Dyshja publikuan gjithashtu një video muzikore për baladën emocionale, e cila shfaq Virginia (të cilën Andrea e ndan me gruan Veronica Berti) të ulur në prehrin e babait të saj dhe në kabinën e regjistrimit, ndërsa skenat nga filmi kalojnë pranë.

“Dare To Be” kap shpirtin e Francesca Cabrini, e cila e kaloi jetën e saj duke sjellë dritë dhe shpresë për ata që jetonin në margjina,” tha Ryan Svendsen, Shefi i Muzikës për Angel Studios.

“Ajo guxoi të ishte dhe më pas, me besim dhe këmbëngulje të pabesueshme, e ktheu në realitet ëndrrën e saj për një Perandori të Shpresës. Jemi të nderuar që kemi muzikalitetin e Andrea Bocellit dhe Virginia Bocelli-t, vokalet mahnitëse të të cilëve në këtë duet të krijuar bukur, përforcojnë mishërimin e thelbit të Cabrinit brenda këtij filmi të jashtëzakonshëm”, shtoi Svendsen.

Lajmin për prurjen e re muzikore e njoftoi tenori italian Andrea përmes një postimi në llogarinë e tij të Instagram-it.

“Jam i lumtur të njoftoj publikimin e këngës sime të re ‘Dare to Be’, të regjistruar me vajzën time Virginia”, tha ai.

“Kjo këngë është marrë nga filmi Cabrini, i cili tregon historinë e misionares së famshme katolike romake dhe të së ardhmes Shën Francesca Cabrini. Është një odë për fuqinë e besimit dhe këmbënguljes, shpresoj t’ju pëlqejë”, ka shtuar Bocelli.

“Cabrini”, i cili do të shfaqë debutimin e Virginias në aktrim, përqendrohet në luftën e një gruaje për “barazi, shëndet dhe lumturi të emigrantëve të padrejtë”, sipas njoftimit.

Filmi do të publikohet ndërkombëtarisht më 8 mars.

Në tetor të vitit 2022, Virginia, Andrea dhe djali Matteo dhanë për People një intervistë në lidhje me albumin e tyre të pushimeve të përbashkëta, “A Family Christmas”.

Në atë kohë, Virginia tha se ajo u rrit nga frika e saj për të kënduar për audiencë të madhe falë këshillave nga muzikantët në familjen e saj.

“Babai im më mësoi se si të përdor zërin tim dhe kjo ndikoi në jetën time”, tha Virginia.

“Dhe Matteo më tha: ‘Duhet të këndosh dhe të bësh gjithçka pa asnjë keqardhje’”, pati shtuar ajo.

Ndërkohë, Andrea e cilësoi vajzën e tij si “mishërim i vërtetë i muzikës që përjetohet me sytë e një fëmije, si gëzim i pastër”.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore