Sport

Andre Onana, në ‘radarin’ e disa skuadrave evropiane


Kontrata e portierit Andre Onana me Ajax-in skadon në verën e vitit 2022.

Shumë media holandeze kanë raportuar që klubi dhe portieri kanë arritur marrëveshje të përbashkët për moszgjatjen e saj.

Pra, kamerunasi do të largohet në fund të këtij sezoni do të largohet me parametra zero.

Andre Onana, portieri i Ajax-it

Interesi për shërbimet e tij nuk mungon.

Siç raporton gazetari Fabrizio Romano, disa skuadra elitare evropiane janë në garë për shërbimet e tij.

Për të, fillimisht ishte e interesuar Arsenal-i, por topçinjtë në fund të merkatos që shkoi transferuan Aaron Ramsdale.

Tani, dy skuadra janë në luftë për ta siguruar si transferim të lirë.

Bëhet fjalë për Barcelonën dhe Milan-in.

Të dyja këto skuadra kanë nevojë për portier rezervë, dhe një me eksperiencën e Onana-s do të ishte i mirëpritur.

Vendimin për të ardhmen e tij do ta marrë vet Onana, dhe ky vendim pritet të bëhet i ditur në muajin janar.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore