Sport

Albin Shehu fiton medaljen e argjend në mundje


Mundësi që përfaqësoi Kosovën, Albin Shehu, në turneun “Margaritari i Maqedonisë”, i mbajtur në Maqedoninë e Veriut, ka arritur të dal në vendin e dytë.

Shehu fitoi medaljen e argjend në turne. Turne i cili njihet edhe nga Federata Botërore e Mundjes (UWW).

Në këtë turne garuan edhe Egzon Xhoni dhe Fatlum Braka, po përfaqësues të Kosovës, por fati nuk ishte me ta.

Ziber Xhoni ishte trajneri që udhëhoqi djemtë e Kosovës në etapën e 45 të “Margaritari i Maqedonisë”.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore