Sport

Al-Shabab del me ofertë zyrtare për mbrojtësin e Romës


Skuadra saudite Al-Shabab thuhet se i ka bërë një ofertë Romës për Leonardo Spinazzola, duke përgatitur një kontratë trevjeçare për mbrojtësin italian.

Klubet e Arabisë Saudite kanë qenë tepër aktive në afatin kalimtar të verës, duke shpenzuar shumë miliona për të tërhequr lojtarë të panumërt të njohur nga Evropa.

Më i fundit prej tyre është ylli i Lazio-s, Sergej Milinkovic-Savic, i cili do të nënshkruajë një kontratë që raportohet të jetë me vlerë 60 milionë euro në total.

Klubet nga Saudi Pro League nuk kanë treguar asnjë shenjë ngadalësimi dhe ka të ngjarë të vazhdojnë të tundojnë lojtarë të ndryshëm nga e gjithë Evropa në muajt e ardhshëm me kontrata fitimprurëse.

“Goal Italia” raporton se Al-Shabab i ka ofruar Spinazzola-s një marrëveshje trevjeçare me vlerë rreth 6 milionë euro neto në sezon.

Ata gjithashtu i kanë dërguar një ofertë zyrtare Romës, me vlerë rreth 7 milionë euro.

Kryeqytetasit dhe mbrojtësi 30-vjeçar tani janë duke konsideruar lëvizjet e tyre të radhës.

Lojtari ka më pak se një vit të mbetur në kontratën e tij në kryeqytetin italian dhe mund të mos i ofrohet një marrëveshje e re.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore