Jetesë & Stil

Akuza të reja kundrejt Jonathan Majors – çfarë ngjau kësaj radhe?


Shumë gra janë paraqitur me akuza shtesë për abuzim kundër aktorit amerikan, Jonathan Majors.

Akuzat e reja vijnë pasi Majors u shpall fajtor në dhjetor për sulm kundërvajtës në shkallën e tretë, duke shkaktuar lëndime fizike në mënyrë të pakujdesshme, si dhe për ngacmim në shkallën e dytë në një rast dhune në familje lidhur me një zënkë të dyshuar mes tij dhe ish të dashurës Grace Jabbari në New York City në mars të vitit 2023.

Një raport i ri nga New York Times i botuar së fundmi, transmeton AlbanianPost, përfshin rrëfime të detajuara nga dy gra që thonë se kishin lidhje me aktorin e Marvel – Emma Duncan, e cila pretendoi abuzim fizik dhe emocional, dhe Maura Hooper, e cila pretendoi abuzim emocional.

Priya Chaudhry, një avokate e aktorit 34-vjeç, i përshkroi marrëdhëniet me të dyja gratë si “toksike” dhe pranoi se Majors “u tha gjëra të dëmshme”, por mohoi shumë nga pretendimet për abuzim fizik.

“Këto marrëdhënie ishin midis studentëve të rinj të dramës dhe të gjitha filluan me intensitet të ndërsjellë”, tha Chaudhry për marrëdhëniet e supozuara.

Hooper dhe Majors kishin lidhje nga viti 2013 deri në 2015, ndërsa lidhja e tij me Duncan zgjati nga viti 2015 deri në vitin 2019.

Lidhja e mëparshme supozohet se përfshinte një incident në të cilin Hooper mbeti shtatzënë dhe, pasi ai e la atë në një klinikë aborti, refuzoi ta shoqëronte në shtëpi më pas.

“Majors dhe Hooper ranë dakord reciprokisht që ata duhet t’i japin fund shtatzënisë”, tha Chaudhry.

“Ajo ngjarje thellësisht e trishtuar është ende një kujtim i dhimbshëm për Majors”, shtoi ajo.

Gjatë marrëdhënies së Majors me Duncan, e cila filloi gjatë trajnimit të tij në “Yale School of Drama” në vitin 2015, thuhet se ai kërcënoi shpesh me dhunë.

Duncan tha për Times se ajo ishte e fejuar me Majors gjatë katër viteve të tyre së bashku dhe kujtoi një incident në të cilin aktori e hodhi atë nëpër një dhomë.

Chaudhry mohoi që një incident i tillë të kishte ndodhur, duke pranuar se kanë ndodhur “shumë argumente serioze”.

Në fillim të kësaj jave, seanca e dënimit të Majors në rastin Jabbari u shty për në 8 Prill.

Ylli i “Ant-Man and the Wasp: Quantumania”, i cili u deklarua i pafajshëm, mund të përballet deri në një vit pas hekurave.

Gjykata e shpall fajtor Jonathan Majors për sulm dhe ngacmim ndaj ish të dashurës së tij

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore