Sport

Adams i Leeds, në radarin e Manchester United


Mesfushori i Kombëtares së Shteteve të Bashkuara për meshkuj dhe i Leeds United, Tyler Adams, është në radarin e Manchester United, sipas Football Insider.

Skuadra e Elland Road thuhet se nuk ka “nuk ka shanse” për të mbajtur 24-vjeçarin nëse pësojnë rënie në Championship të dielën, me klube të shumta në Premier League si dhe në Evropë që tashmë e kanë kontrolluar atë.

Marrëveshja e Adams me Leeds zgjat deri në vitin 2027 pas mbërritjes së tij verën e kaluar nga RB Leipzig për një tarifë të raportuar prej 20 milionë funte, përfshirë shtesat.

Raporti thekson se Adams, i cili ka munguar dy muajt e fundit për shkak të një dëmtimi, mund të sigurojë largimin për rreth 35 milionë funte.

Manchester United po punon me një buxhet prej 100-150 milionë funte, i cili do të plotësohet me fondet e mbledhura nga largimet. Ndër fushat që skuadra e Erik ten Hag do të kërkojë të përforcojë do të jetë pozicioni i mesfushës.

Tyler bëri 24 starte në Premier League për Leeds këtë sezon dhe shërbeu si kapiten i USMNT në Kupën e Botës 2022 në Katar.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore