Sport

AC Milan do të shesë fanellat e “portierit” Giroud


Tifozët do të mund të blejnë një fanellë portieri të AC Milan me emrin e Olivier Giroud të printuar në anën e pasme, tha klubi i Serie A pas heroizmit të sulmuesit në portë në fitoren 1-0 në Genoa të shtunën.

Portieri i Milanit, Mike Maignan, iu dha një karton i kuq vonë në përfundim të ndeshjes dhe Giroud zuri vendin e tij, duke bërë një pritje të shkëlqyer duke i mohuar golin George Puscas pak para vërshëllimës së fundit.

Milani gjithashtu shtoi Giroud në listën e portierëve të ekipit të parë në faqen e tyre të internetit.

“Mbrëmë Olivier Giroud u bë pjesë e historisë së Milanit duke mbrojtur me guxim portën e Milanit në minutat e fundit të ndeshjes së kuqezinjve kundër Genoa-s”, tha Milan në një deklaratë.

“Klubi ka vendosur të nderojë performancën e tij në vijën e fundit të mbrojtjes duke e vendosur atë në listën e portierëve. Përveç kësaj, tifozët tani mund të blejnë fanellën e portierit dhe ta personalizojnë atë me ‘Giroud 9′”.

Fanella e portierit vendas në dyqanin zyrtar të Milanit ka mbaruar stokun të hënën.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore