Film

A jeni gati për sezonin lamtumirës të serialit “The Crown”?


Gjiganti i  transmetimit, Netflix është gati për të publikuar sezonin e fundit të serialit ikonik, “The Crown”.

Netflix, njoftoi se sezoni i gjashtë dhe i fundit i dramës hit të frymëzuar nga jeta e familjes mbretërore britanike do të shfaqet premierë në dy pjesë këtë vjeshtë.

Pjesa e parë do të debutojë të enjten e 16 nëntorit, derisa pjesa tjetër të enjten e 14 dhjetorit – hera e parë që seriali është ndarë në dy pjesë.

Përditësimi erdhi me një klip të ri që ngacmon atë që do të ngjajë në këtë sezon të fundit, shkruan People, transmeton AlbanianPost.

Kamera u hodh në një dhomë ndenjjeje prej pelushi ndërsa ora shënonte në mënyrë ogurzezë, me zërat e Claire Foy, Olivia Colman dhe Imelda Staunton të mbivendosur ndërsa video u rrotullohej.

Kasti i serialit ka ndryshuar çdo dy sezone për të pasqyruar personazhet që plaken gjatë dekadave, dhe roli i Mbretëreshës Elizabeth kaloi mes tre aktoreve.

“Kurora është një simbol i përhershmërisë. Është diçka që je, jo ajo që bën”, tha Foy, ndërsa televizioni shpërtheu pamjet e saj në karakter.

Ajo së pari luajti si monarke në sezonin e parë dhe të dytë të “The Crown”, duke e paraqitur Mbretereshen Elizabeth, kur ajo ishte e re.

“Disa pjesë së vetes sonë natyrore humbin gjithmonë. Të gjithë kemi bërë sakrifica. Nuk është një zgjedhje. Është një detyrë”, i bëri jehonë Colman në promon e re.

Duke lënë të kuptohet më tej se çfarë mund të presin fansat, Netflix tha se sezoni i gjashtë do të mbulojë ngjarjet nga viti 1997 deri në vitin 2005.

Pjesa e parë do të shfaqë Elizabeth Debicki të kthehet si Princesha Diana, Dominic West të luajë si Mbreti Charles, Jonathan Pryce të ripërsërit rolin e tij si Princi Philip , Lesley Manville në rolin e Princeshës Margaret dhe Staunton në rolin e Mbretëreshës Elizabeth.

“The Crown”.

Salim Daw dhe Khalid Abdalla janë kthyer gjithashtu si Mohamed Al Fayed dhe Dodi Fayed, dhe Rufus Kampa dhe Fflyn Edwards të bëjnë debutimin e tyre si një Princi William dhe Princi Harry.

Katër episodet e para të pjesës së parë do të ndjekin marrëdhënien midis Dianës dhe Dodit përpara aksidentit fatal me makinë në Paris në vitin 1997.

Momenti i goditjes do të përjashtohet nga “The Crown”.

Katër javë më vonë, pjesa e dytë do të vijë në radhë dhe do të tregohet në gjashtë episode.

Ndryshimi i fundit i kastit të “The Crown” do të shfaqë McVey në rolin e Princit William përballë Luther Ford si Princ Harry, ndërsa Meg Bellamy do të vihet në qendër të vëmendjes si Kate.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore