Lajme

8 raketa ruse godasin Vinnytsia-n, Kuleba thirrje për të mbyllur qiellin e Ukrainës


Tetë raketa ruse kanë goditur qytetin e madh larg vijës së frontit, Vinnytsia, të dielën e 6 marsit.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, përmes një postimi në median sociale Twitter.

Duke i cilësuar sulmet ruse si “barbare”,  Kuleba ka bërë thirrje ndaj ndërkombëtarëve “na ndihmoni të mbyllim qiellin dhe të shpëtojmë jetë”.

“Siguroni mbrojtje ajrore dhe raketore, avionë luftarakë! Ndaloni terrorizmin rus!”

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore