Kosova

52 raste të reja me COVID-19 në Kosovë


Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se brenda 24-orëve janë regjistruar 52 raste pozitive me COVID-19 nga 267 testime.

Sipas MSH-së, janë shëruar 15 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i rasteve aktive është 250.

Ndërsa brenda 24-orëve të fundit janë vaksinuar gjashtë persona kundër COVID-it.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.405 doza të vaksinës.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore