Muzikë

“30 vjet në 13 minuta”, Usher flet mbi përgatitjet e fundit për performancën në “Super Bowl”


Presioni duket ta ketë pushtuar artistin e njohur amerikan, Usher – kjo pasi që ylli do të prezantojë një super performancë në “Super Bowl LVIII”.

Në një konferencë për shtyp me Apple Music të mbajtur të enjten e 8 shkurtit, superylli i zhanrit ‘R&B’, 45 vjeç, foli për krijimin e një shfaqjeje të pjesës së parë të “Super Bowl LVIII” që përfshin karrierën që nuk zhgënjen.

“Duhet ta bëj për 13 minuta dhe kjo e bën pak të vështirë”, tha Usher duke folur për performancën e tij të ardhshme.

Ai shtoi se “ka qenë padyshim një sfidë për të shtrydhur 30 vjet në 13 minuta”, shkruan People, transmeton AlbanianPost.

Kur u pyet se si iu afrua listës së seteve për performancën e tij, Usher vuri në dukje se ka pasur “lista fantazi” që po qarkullojnë që kanë paraqitur interpretues të ëndrrave dhe këngë që ai i ka marrë parasysh kur e ka krijuar atë.

“Isha shumë i ndërgjegjshëm për të kaluarën time, duke festuar të tashmen time – e cila është këtu në Las Vegas – dhe duke menduar se ku do të shkojmë në të ardhmen”, tha interpretuesi i “U Got It Bad”.

“Kjo ishte me të vërtetë ideja”, shtoi ai.

Usher shpjegoi se kishte marrë parasysh këngët për të cilat njerëzit e njohin dhe festoi udhëtimin e “jetës, dashurisë dhe emocionit” që i janë ofruar në muzikën e tij.

“Mendova për disa momente që ishin të veçanta në kërcim. Mendova për disa gjëra që kisha krijuar këtu në Las Vegas si patinazhi dhe të bëja gjëra që nuk i kisha bërë në skenë deri më tani, për të qenë në gjendje t’i ndaj me botën”, shpjegoi ai.

Pas performancës në “Super Bowl LVIII”, Usher do të nisë një turne në Amerikën e Veriut.

Turneu i Live Nation, i quajtur “USHER: Past Present Future”, do të jetë një set me karrierë, duke përfshirë hitet nga albumi i tij i parë, “Usher” i vitit 1994, deri tek këngët e reja nga albumi i nëntë i tij në studio “Coming Home”, i cili u publikua së fundmi.

“Usher po sjell këngët e tij të buta R&B, buzëqeshjen infektive dhe lëvizjet e shkëlqyeshme për fansat në të gjithë globin”, thuhet në një deklaratë për shtyp për turneun.

Turneu është caktuar të nisë më 20 gusht në Uashington D.C. përpara se të niset në qytete si Brooklyn, Los Angeles, Atlanta dhe Toronto e Kanada.

Publikohet promoja paralajmëruese e performancës së ardhshme të Usher në “Super Bowl”

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore