Muzikë

30 sekonda brenda koncertit “Shadow Kingdom” të Bob Dylan


Pak dihet për koncertin e ri të Bob Dylan “Shadow Kingdom”, që do të transmetohet më 18 korrik në platformën livestream të koncerteve “Veeps”.

Vetëm një sekuencë 30 sekondëshe e koncertit është shpërndarë në rrjetet sociale të Bob Dylan, që hedh pak dritë të këtij koncerti.

 

Në këtë fragment 30 sekondësh shihet Dylan-i duke performuar një këngë të vitit 1971, “Watching the River Flow”, të cilën nuk e ka luajtur që nga viti 2014.

Në këtë video pa ngjyra Dylan-i performon para një audience elegante, me bend, kurse vendndodhja s’është bërë e ditur.

Në këtë video po ashtu shkruan “The Early Songs of Bob Dylan”, që tregon se ky koncert më shumë do të ketë performanca të këngëve të vjetra të Dylan-it, edhe pse Dylani në qershor të 2020-ës ka publikuar albumit e tij të fundit “Rough and Rowdy Ways”.

Biletat për koncertin Shadow Kingdom mund të blehen në ” Veeps” dhe kushtojnë 25 dollarë. Ata që blejnë biletat kanë 48 orë në dispozicion për ta parë koncertin.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore