Futboll

10 Çiftet golashënues më të mirë në Evropë 2020-2021


1. Robert Lewandowski dhe Thomas Muller (Bayern Munich): 36 gola (26+10)

2. Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez (Inter): 30 gola (17+13)

3. Harry Kane dhe Heung-Min Son (Tottenham): 26 gola (13+13)

4. Kylian Mbappe dhe Moise Kean (Paris Saint-Germain): 26 gola (16+10)

5. Wissam Ben Yedder dhe Kevin Volland (Monaco): 25 gola (13+12)

6. Bruno Fernandes dhe Marcus Rashford (Manchester United): 24 gola (15+9)

7. Memphis Depay dhe Karl Toko Ekambi (Lione): 24 gola (13+11)

8. Luis Suarez dhe Marcos Llorente (Atletico Madrid): 24 gola (16+8)

9. Mohamed Salah dhe Sadio Mane (Liverpool): 24 gola (17+7)

10. Luis Muriel dhe Duvan Zapata (Atalanta): 23 gola (14+9)

Albanianpost.com


Lajmet kryesore