Sport

Zyrtare: Juventus nënshkruan me Khephren Thuram


Khephren Thuram (d)

Juventus-i ka njoftuar zyrtarisht nënshkrimin e mesfushorit francez Khephren Thuram nga Nice për një kontratë pesëvjeçare.

23-vjeçari mbërriti në Torino dje në mëngjes me babanë e tij, ish-mbrojtësin e Juve-s, Lilian Thuram, përpara se t’i nënshtrohej testeve mjekësore në qendrën J-Medical të bardhezinjëve.

Një deklaratë në faqen zyrtare të klubit konfirmoi transferimin.

“Transferimi i Khephren Thuram nga OGC Nice te Juventus është zyrtar: mesfushori i lindur në vitin 2001 ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare deri më 30 qershor 2029”.

Një deklaratë tjetër klubi konfirmoi detajet financiare të lëvizjes.

“Klubi i Futbollit Juventus S.p.A. njofton se është arritur një marrëveshje me OGC Nice për blerjen përfundimtare të të drejtave të regjistrimit të lojtarit Khephren Thuram-Ulien për një shumë prej 20 milionë euro, të pagueshme në tre vjet, plus tarifa shtesë prej 0.6 milion euro. Juventusi nënshkroi një kontratë loje me të njëjtin lojtar deri më 30 qershor 2029”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore