Lajme

Zelanda e Re mirëpret vitin 2023


Zelanda e Re ka mirëpritur e dyta vitin 2023 – me festimet e tyre të Vitit të Ri duke përfshirë një shfaqje fishekzjarresh dhe dritash në Auckland.

Turma të mëdha u mblodhën në “Sky Tower” të Auckland pasi kufizimet e COVID i detyruan ato të anuloheshin një vit më parë.

Veprimtaria përfshinte një shfaqje me drita lazer dhe animacion, e cila përfshiu disa pika referimi në qytet.

Kombi i Paqësorit i Kiribatit mirëpriti gjithashtu vitin e ri – vendi i parë që hyri në vitin 2023.

Akrepat e shënjuan mesnatën një orë përpara fqinjëve, përfshirë Zelandën e Re.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore