Auto

Zbulohen disa specifika të Luxeed S7 nga Huawei


Luxeed S7 konfirmohet të jetë një model i përbashkët midis Huawei dhe Chery, me këtë të fundit që është prodhuesi aktual i makinave.

Automjeti vjen në tre variante me dy konfigurime motorike – të vetme dhe të dyfishtë. Të dyja opsionet arrijnë deri në 210 km/h.

Huawei's Luxeed S7 appears in Chinese regulatory filings, some specs revealed

Motori ka një fuqi maksimale prej 215 kW, ndërsa motori i dytë shton 150 kW shtesë. Motorët janë të Huawei-t, ndërsa bateria është e prodhuar nga CATL.

Për sa i përket dimensioneve, makina ka 4971 mm gjatësi, 1963 mm gjerësi. Baza e rrotave është 2,950 mm.

Drejtori i Përgjithshëm i Huawei deklaroi më parë se Luxeed S7 do të jetë automjeti i parë që do të funksionojë me Harmony OS 4.

Huawei's Luxeed S7 appears in Chinese regulatory filings, some specs revealed

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore