Pajisje

YouTube zbulon dizajnin e ri për aplikacionin televiziv


Youtube ka prezantuar një dizajn të ri për aplikacionin televiziv i cili pritet të shpërndahet te të gjithë përdoruesit gjatë javëve të ardhshme.

Dizajni i ri supozohet të sjellë veçori dhe të rrisë përdorimin e platformës.

YouTube reveals new design for its TV app

Përveç ndryshimeve vizuale, dizajni i ri do të përfshijë edhe blerje, si dhe përmirësime në funksionalitetin ekzistues të aplikacionit.

Është një koncept interesant që do t’i lejojë abonentët e Youtube TV të eksplorojnë në aplikacion pa ndërprerë atë që po shikojnë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore