Pajisje

YouTube po teston një chatbot


YouTube po teston chatbot të ri që ofron informacion shtesë për videon që shikoni.

Ky chatbot ka për qëllim përgjigjen e pyetjeve dhe rekomandimin e përmbajtjes së ngjashme. Gjithashtu, ai mund të kërkojë informacion mbi temën e një video edukative.

YouTube Begins Testing an AI-Powered Chatbot and Comment Categories |  Extremetech

Ky zhvillim është pjesë e një nisme më të gjerë nga Google për të përdorur inteligjencën artificiale në shërbimet e saj, duke përfshirë Search dhe Gmail.

Në YouTube, Google ka prezantuar një sërë veçorish me AI për krijuesit e videove.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore