Përballje

Ylli shpallen kampion të Kosovës për sezonin e dytë radhazi


Ndeshja e katërt e finales së Superligës së Kosovës në basketboll, mes Trepçës dhe Golden Eagle Yllit përfundoi me fitoren e këtyre të fundit me rezultat 64:70.

Pjesa e parë ishte e baraspeshuar, dhe në pjesën e dytë Ylli arritën të marrin epërsinë në minutat e fundit për t’u shpallur kampion.

Minutat e fundit të ndeshjes ishin dramatike, ku mitrovicasit patën epërsinë, por Ylli triumfuan në fund.

Me këtë fitore, Ylli fiton trofeun e dytë radhazi të Superligës së Kosovës.

Më të mirët te Ylli ishin Erion Kastrati dhe Mikaile Tmusic.

Ndërsa më të dalluarit te Trepça ishin Rodney Purvis dhe Andrew Gordon.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore