Përballje

Ylli humb ndeshjen e dytë në Fiba Europe Cup


Ndeshja mes Galil Elyon dhe Golden Eagle Ylli-t në Fiba Europe Cup përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 85:73.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e baraspeshuar, ku Ylli kishin një epërsi prej një pike në pjesën e parë.

Më pas, në dy çerekët e tjerë, Elyon morën një epërsi, të cilën Ylli nuk arritën të ngushtojnë epërsinë në asnjë moment.

Lojtari më i mirë i ndeshjes, ishte Bashir Ahmed i Golden Eagle Yllit, i cili shënoi 20 pikë dhe regjistroi shtatë kërcime.

Në ndihmë për të, ishte edhe Harris me 12 pikë e 6 kërcime.

Në anën e Galil Elyon, më të dalluarit ishin Huber dhe Levi me nga 17 pikë secili.

Momentalisht, Ylli radhiten në pozitën e tretë me pesë pikë, ndërsa Galil Elyon janë në vendin e parë me shtatë pikë.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore