Jetesë & Stil

Xhesika Polo publikon mesazhin ofendues marrë nga një ndjekëse e saj


Jo rrallë herë na rastis të shohim komente fyese dhe ofenduese nëpër rrjete sociale, e sidomos në postimet e fytyrave publike.

Edhe këngëtarja shqiptare, Xhesika Polo, duket të ketë marrë disa mesazhe të tilla ofenduese nga një ndjekëse e saj.

Ani pse, ndjekësja nuk e ka komentuar, por ka preferuar që mesazhin t’ia dërgoj në mënyre private, Xhesika, ka vendosur që atë ta bëj publik duke përkrahur kauzën virtuale të “ndalimit të bulizmit”.

“Pa u kon lop s’del njeriu në këtë gjendje. Apo të doket trupi seksi? Më erdhi keq me të shkru në publik, po të shkruaj në privat”, ka shkruar ndjekësja.

Por, pa ia kthyer nuk e ka lënë as këngëtarja, teksa ka postuar një storie në Instagramin e saj, ku ka thënë se këto mesazhe duhen parë me qëllimit të vetëdijesimit.

“Duhen bërë publike mesazhet nga njerëz të sëmurë si puna e kësaj që të zënë mend! I duket sikur po më bën nder që po më shan në privat dhe po më kursen nga ‘turpërimi’”.

Postim i Xhesika Polos në Instagram.

“Injoranca nuk ka brirë! Mjerë fëmijët që rriten nga njerëz si ty që mllefin e jetës së trishtuar ja nxjerrin dikujt si unë që si bëj keq askujt, thjesht jetoj si t’më do kokrra e qejfit dhe fle rehat”, shkuan Xhesika Polo.

Në anën tjetër, Xhesika Polo ishte pjesë e edicionit të sivjetmë të festivalit “Kënga Magjike”, brenda të cilit u paraqit me këngën “S’më vret” në bashkëpunim me Klint Çollakun.

Projekti u mirëprit nga publiku, por edhe nga artistët pjesëmarrës, çka edhe i siguroi Polos e Çollakut pjesëmarrje në natën finale të evenimentit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore