• Xhaçka përkujton ‘Ditën e Holokaustit’: Nderojmë miliona hebrenjë të vrarë nga nazistët

    Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mëngjesin e 27 janarit ka përkujtuar Ditën Ndërkombëtare të Holokaustit me një video në median sociale Twitter, ku tregon familjet shqiptare që i mikpritjen në shtëpitë e tyre hebrenjtë e pafajshëm. “Në këtë Ditë të Përkujtimit të Holokaustit ne nderojmë kujtimin e miliona hebrenjve të pafajshëm [&helli...

Të fundit nga Politikë