Sport

Xavi: Shpresoj që Busquets të rinovojë kontratën me Barcelonën


Xavi Hernandez ka përsëritur se të gjithë te Barcelona duan që Sergio Busquets të zgjasë qëndrimin e tij në Camp Nou, por vendimin përfundimtar e la në duart e mesfushorit.

Busquets, 34-vjeç, i skadon kontrata në fund të sezonit dhe do të bëjë thirrje për të ardhmen e tij në muajt e ardhshëm, me interes nga skuadrat e Major League Soccer dhe Arabia Saudite.

Duke qenë se Busquets është një nga fituesit më të mëdhenj të Barcelonës, Xavi u pyet nëse të gjithë në klub ishin në të njëjtën mënyrë kur bëhej fjalë për rinovimin e marrëveshjes së tij duke pasur parasysh kufizimet e tyre financiare.

“Po, të gjithë mendojmë njësoj”, tha trajneri në një konferencë shtypi përpara ndeshjes së së dielës në La Liga kundër Sevilla-s. “Ne të gjithë punojmë së bashku, mendoj se të gjithë jemi dakord: është vendimi i tij.

“Ne presim të shohim se çfarë vendos Sergio. Ai është një person i rëndësishëm brenda dhe jashtë fushës. Ai ka fituar të drejtën për të vendosur të ardhmen e tij. Nëse ai qëndron, do të jem i lumtur ta kem atë për një tjetër vit”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore