Sport

Xavi nuk përfshinë Dembele-n në skuadër për ndeshjen kundër Alaves


Sulmuesi i Barcelonës, Ousamne Dembele, është lënë përsëri jashtë skuadrës nga trajneri Xavi, për ndeshjen kundër Alaves.

Dembele nuk ishte në ekipin e Barcelonës as në ndeshjen kundër Athletic Bilbao në Copa Del Rey, pasi ai nuk ka vendosur ende për të ardhmen e tij me katalunasit.

Reprezentuesi francez nuk ka nënshkruar një kontratë të re në Camp Nou, me vetëm gjashtë muaj të mbetur për të përfunduar rrugëtimin e tij te blaugranët.

Deri më tani, Dembele ka refuzuar të gjitha ofertat për vazhdimin e kontratës, dhe kjo po e penalizon francezin me moslojë.

“Nuk ka debat”, tha Xavi. “Kam qenë shumë i qartë, varet nga ai”.

“Situata e Ousmane nuk ka ndryshuar. Ai e di shumë mirë se si është situata e tij”.

“Ai është i qetë, po stërvitet mirë dhe është pjesë e grupit tonë stërvitor. Kanë mbetur edhe disa ditë në afatin kalimtar, por nuk ka alternativë, ose nënshkruan ose largohet”.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore