Jetesë & Stil

Wiz Khalifa zbulon se së shpejti do bëhet sërish baba


Rep artisti Wiz Khalifa së shpejti do të bëhet baba i një vajze.

Të dielën e 16 qershorit, rep artisti, emri i vërtetë i të cilit është Cameron Jibril Thomaz, 36 vjeç, dhe e dashura e tij Aimee Aguilar zbuluan se janë në pritje të fëmijës së tyre të parë së bashku.

Në një postim në Instagram të shpërndarë në Ditën e Babait, ai ka shkruar: “Një vajzë po vjen”, krahas një fotoje të rastësishme të çiftit.

Çifti mori shpejt shumë dashuri nga miqtë e famshëm në pjesën e komenteve të postimit.

“Mirë se vini në Da Girl Dad Club”, ka shkruar Ludacris në komente.

Ish e dashura e Khalifas, Amber Rose, me të cilën ai ndan djalin e tij Sebastian Taylor, gjithashtu festoi lajmin e lumtur.

“Mezi presim ta takojmë!”, i ka shkroi modelja 40-vjeçe.

“Mama e mrekullueshme” Rose komentoi në postimin që Aguilar – e cila mbush 30 vjeç këtë verë – e ndau në llogarinë e saj në Instagram.

Çifti duket të jetë shumë privat në lidhje me marrëdhënien e tyre, por kanë rreth pesë vjet që janë në lidhje, me foton më të vjetër të çiftit së bashku të postuar në llogarinë Instagram të Aguilar, publikuar në tetor të vitit 2019.

Ylli i hitit “See You Again” është tashmë një baba i përkushtuar për Sebastian, 11 vjeç. Së fundmi ai mori pjesë në një program të shkollës fillore të djalit bashkë me Rose.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wiz Khalifa (@wizkhalifa)

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore