Film

“Wendy Williams nuk është dakorduar për dokumentarin që po shfaqet”, thotë ish-publicistja e prezantueses


Ish-publicistja e prezantues ikonë Wendy Williams, Shawn Zanotti – e cila u shfaq në “Where Is Wendy Williams?” – po flet kundër serialit, duke pretenduar se ish-klientja e saj do të “mbytej” për atë që e bëri atë në transmetim.

“Ndjeva se Williams po shfrytëzohej”, tha Zanotti për NBC News për dokumentarin dypjesësh, transmeton AlbanianPost.

Publicistja, e cila nuk punon më me Williams, më pas shpjegoi se prezantuesja e njohur 59 vjeçe, dyshohet se kishte një ide tjetër se çfarë do të ishte shfaqja kur ajo të pranonte ta bënte atë.

“Ajo mendoi se ne po fokusoheshim në rikthimin e karrierës së saj”, tha Zanotti.

“Ajo do të ishte e mërzitur. Nuk ka asnjë mënyrë që të mund të më bindësh se ajo do të ishte në rregull të shikonte dhe ta shihte veten në atë mënyrë”, ka shtuar ajo.

Themeluesja e Exact Publicity tha se producentët në Creature Films dhe eOne Television iu afruan asaj dhe Williams për të bërë serialet dokumentare në vitin 2022 dhe se ish DJ-ja e radios e shfrytëzoi rastin, duke thënë se do të “do të pëlqente ta bënte atë” për të “zbuluar historinë e saj”.

“Ky nuk është projekti për të cilin Williams ra dakord” përfundoi Zanotti pas transmetimit të “Where Is Wendy Williams?”.

“Ky nuk është projekti që më sollën producentët. Nuk është ajo çfarë i thashë asaj se do të bëhej fjalë. Ka pasur shumë momente të mira. Asnjë nga ato momente të mira nuk u shfaq”, shtoi ajo.

Vetë Zanotti mori shumë reagime në mediat sociale për të thënë në dokumente se ajo nuk besonte se Williams kishte një problem abuzimi me substancat – pavarësisht nga disa skena që tregonin të kundërtën.

“Fakti që publicistja e Wendyt, Shawn nuk e sheh problem me një alkoolist që pi një pije, thotë shumë për të”, shkroi një person në Twitter.

Një tjetër shkroi përmes X, “Më duhet të shoh CV-në dhe listën e klientëve të Shawn”.

“Nuk ka asnjë mënyrë që ndonjë person i PR në krizë të lejojë klientin e tij, i cili supozohet se është alkoolist, të pijë në kamera për diçka që supozohej të ishte dokcion PR”, tha një tjetër.

Megjithatë, Zanotti s’është e vetmja ish bashkëpunëtore e prezantueses që ka dalë kundër këtij dokumentari.

Ish-kujdestarja ligjore e prezantueses së “Wendy Williams Show”, e cila ka menaxhuar financat dhe vendimet e saj mjekësore që nga viti 2022, ngriti një padi të mbyllur kundër A&E Television Networks, kompania mëmë e Lifetime.

Megjithëse përmbajtja e dosjes së Sabrina Morrissey nuk dihej plotësisht, dukej se ajo po përpiqej të ndalonte publikimin televiziv të dokumentarit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore