Auto

Volkswagen publikon pamjet e modelit të ri


Volkswagen ka ndarë disa imazhe të shkëlqyeshme të SUV-it të tyre të ri, ID.2all, që pritet të vijë në treg në vitin 2026.

Përpjekja e Volkswagen në tregun kompakt të SUV-ve elektrike nuk është befasi pas suksesit të ID.4 dhe modelit ID.5.

SUV ID.2all do të ndërtohet në platformën e re MEB Entry të Volkswagen-it, duke siguruar një bazë solide si për supermini ashtu edhe për variantin e tij SUV.

Blerësit e makinës do të kenë mundësinë të zgjedhin nga përmasat e baterive, nga 38 kWh në 58 kWh, duke ofruar një autonomi prej deri në 451 km me një mbushje.

20+ Free Vw Logo & Volkswagen Images - Pixabay

Një tipar i mrekullueshëm i SUV-së ID.2all është dizajni i tij agresiv, por tërheqës, me fenerët e hollë LED dhe një shtyllë të pasme të zbukuruar me një model të veçantë që ka ngjashmëri me modelin ID Buzz.

Sa i përket çmimit, supermini ID.2 pritet të fillojë me 25,000 €.

ID.2all SUV është pjesë e planit më të gjerë të Volkswagen për të prezantuar 10 makina të reja me energji deri në vitin 2026.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore