Auto

Volkswagen prezanton modelin e ri


Volkswagen ka publikuar fotografitë e prototipave të modelit të ri Volkswagen Passat, duke zbuluar se debutimi i tij do të ndodhë në fund të gushtit.

Modeli Variant do të ofrohet në versione benzinë, naftë, hibrid të butë dhe hibrid plug-in, duke ofruar mundësinë e lëvizjes elektrike për deri në 100 km.

New 2023 Volkswagen ID.7 to debut smart climate control - carsales.com.au

PHEV-i pritet të kombinojë një motor 1.5 TSI evo2 me një motor elektrik, duke prodhuar 201 kW (150 kW / 204 PS).

Passat i ri do të jetë 14 cm më i gjatë se modele të mëparshme, me hapësirë më të madhe në pjesën e pasme dhe një hapësirë bagazhi të zgjeruar me 40-140 litra.

Modeli VW Passat 2024 bazohet në arkitekturën MQB evo, e cila përdoret edhe nga Skoda Superb 2024.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore