Film

Victoria Beckham kujton se ishte takuar me David-in në parkingje për ta mbajtur marrëdhënien “private”


Disenjatorja e modës, Victoria Beckham kujton se dikur takimet me burrin e saj, ikonën e futbollit, David Beckham, i kishte zhvilluar nëpër parkingje me qellim të mbajtjes së privatësisë së marrëdhënies së tyre, larg prej syrit të publikut.

“Menaxheri im vazhdonte të thoshte: ‘Provojeni dhe mbajeni të fshehtë’”, shpjegoi alumi i “Spice Girls” në trailerin e publikuar për dokumentarin e ardhshëm të Netflix “Beckham”.

“Pra, ne do të takoheshim në parkingjet e makinave dhe kjo nuk është aq e keqe sa duket”, vazhdoi ajo.

Seriali i ri me katër pjesë në gjigantin e transmetimit Netflix ndjek edukimin dhe karrierën e suksesshme atletike të Davidit, pasi futbollisti u bë një nga emrat më të njohur në sport, shkruan PageSix, transmeton AlbanianPost.

Dokumentarët do të detajojnë gjithashtu romancën e gjatë të tij dhe Victorias, e cila filloi në vitin 1997 pasi të dy u takuan në një nga ndeshjet e futbollit të Davidit në Manchester United.

“Ne folëm për rreth një orë në sallën e lojtarëve dhe ajo në fakt ajo po priste trenin atë ditë”, kujtoi David në një intervistë të shkurtit të vitit 2020 në “The Tonight Show”.

“Pra, ajo e shkroi numrin e saj në biletën e saj të trenit, të cilën unë e kam ende”, shtoi ai.

Edhe Victoria, gjithashtu ndau interpretimin e saj të takimit të tyre të parë në një letër të vitit 2016 të shkruar për veten në British Vogue.

“Ndërsa futbollistët e tjerë qëndrojnë në bar duke pirë me shokët e tyre, ju do të shihni Davidin duke qëndruar mënjanë me familjen e tij. Dhe ai ka një buzëqeshje kaq të lezetshme”, shkroi Victoria.

“Edhe ju jeni pranë familjes tuaj dhe do të mendoni se sa i ngjashëm ndihet ai me ju. Ai do të kërkojë numrin tuaj. (Ai e ka ende biletën e avionit Londër-Manchester në të cilën e keni shkruar”, pati shtuar ajo.

Një vit pas takimit në një lokal, çifti njoftuan se ishin fejuar.

Megjithatë, para martesës, ata njoftuan se ishin në pritje të fëmijës së tyre të parë, Brooklyn.

Të dy do të vazhdonin të martoheshin në korrik të vitit 1998 pasi mirëpritën të parën nga ata që do të ishin katër fëmijë.

Pas më shumë se dy dekadash martese, si Davidi ashtu edhe Victoria ende shfrytëzojnë mundësitë për të nxitur njëri-tjetrin.

David, 48 vjeç, zbuloi për Sun se bëri një tatuazh për të nderuar Victorian, 49 vjeçe dhe karrierën e saj të suksesshme me “Spice Girls”.

“Sapo e kam bërë… çdo tatuazh që kam bërë është i familjes”, tha David për median, duke treguar fjalën “Posh” me bojë në dorë.

Megjithatë, vetëm një muaj më parë, edhe djali i tyre 18-vjeç, Cruz, bëri tatuazh fjalën “Posh”.

Përveç Brooklyn dhe Cruz, zogjtë e dashurisë kanë edhe djalin Romeo, 20 vjeç dhe vajzën Harper, 12 vjeçe.

“Beckham” fillon transmetimin në Netflix më 4 tetor.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore