Vashat U17 të Kosovës pësojnë humbje nga ato të Sllovenisë

Kombëtarja U17 e Kosovës në konkurrencën e femrave, ka pësuar humbje nga ajo e Sllovenisë me rezultat 1:3, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Evropian, raundi i dytë, liga A.

Vashat e reja kosovare e nisën në mënyrën më të mirë këtë ndeshje, duke arritur të parat të kalojnë në epërsi.

Ishte Rreze Gashi ajo që në minutën e 38-të arriti të dërgonte topin në rrjetë, për rezultatin 1:0.

Dardanet e mbyllën pjesën e parë në epërsi, por në pjesën e dytë të takimit sllovenet u treguan më me përvojë.

Me të filluar pjesa e dytë, Katjusa Kern realizoi për 1:1, kurse goditjen e dytë sllovenet e realizuan me anë të Masa Osojnik, në minutën e 75-të.

Rezultati final i takimit u vulos me golin e Zara Kramzar, i cili u shënua në pesë minuta para se të përfundonte ndeshja.

Kosova U17 mbetet kështu me 0 pikë, dhe një gol-diferencë prej 1:13, kurse Sllovenia merr tri pikët e para në grup.

Ndërkaq, në të njëjtin grup luajnë edhe Gjermania dhe Austria.