Shqipëria

Varhelyi takim me Vokshin, në fokus raporti i OSBE/ODIHR për zgjedhjet lokale


Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Olivér Várhelyi është takuar këtë të mërkurë të 6 dhjetorit me deputeten demokrate Albana Vokshi.

Ai ka bërë me dije se kanë diskutuar për raportin e OSBE/ODIHR 2023 për zgjedhjet lokale dhe Raportin e Zgjerimit 2023.

“Roli konsultativ i Parlamentit në procesin e negociatave të anëtarësimit është thelbësor dhe angazhimi konstruktiv i opozitës është kyç”, shkruhet në X – dikur Twitter.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore