Muzikë

Vajza e John Travoltes – Ella debuton në skenën muzikore


Këngëtarja 21-vjeçare, Ella Travolta është emocionuar, teksa ka debutuar këngën e saj të parë, me një asistencë të vogël për sinkronizimin e buzëve nga babai krenar John Travolta.

Marrëdhënia mes John Travolta dhe vajzës Ella sjell gjithmonë një buzëqeshje pasi ka kaq shumë dashuri në mes dyshes babë e bijë në të gjitha bashkëpunimet e tyre në rrjetet sociale.

Këtë herë, John e vendosi veten fort në rolin dytësor, por ai nuk mund të ishte më krenar pasi ajo debutoi këngën e saj të parë, “Dizzy”.

Ndërsa kënga u publikua nëpër shërbime të shumta transmetimi, John dhe Ella të dy ndanë një video shoqëruese që përshkruan udhëtimin e Ella-s në shkrimin e këngëve.

“Shumë i lumtur dhe i emocionuar të them që singulli im i parë, ‘Dizzy’, doli tani”, ka shkruar Ella.

“Ka kaluar një kohë e gjatë, por unë jam ende ajo vajza e çuditshme 14-vjeçare në zemër dhe e dua atë. Shpresoj që t’ju pëlqejë”, ka shkruar ajo në një postim në Instagram.

Në fillim, Ella shihet duke sinkronizuar buzët me këngën e saj me një buzëqeshje të madhe në fytyrë. Megjithatë, brenda pak çastesh, John i bashkohet asaj dhe bën një punë të admirueshme në këngën e publikuar.

Ka vetëm një vezullim të tillë në syrin e tij të krenarisë atërore gjatë gjithë ngjarjes, duke kulmuar me një puthje të shpejtë në faqe nga ajo ndaj tij dhe më pas anasjelltas.

Ella, tashmë është duke ndjekur hapat e të dy prindërve të saj, nëna e saj është aktorja e ndjerë Kelly Preston si dhe babai, John Travolta.

John dhe Ella Travolta.

Tani, si babai i saj para shumë kohësh, ajo po publikon muzikë në rezymenë e saj profesionale dhe e bën këtë në të njëjtën kohë që John u shfaq për herë të parë me këngën e tij debutuese. John ishte 22 vjeç kur kënga e tij “Let Her In” arriti në Top 10, për Billboard.

Sigurisht, ai do të vazhdonte të gjente një sukses edhe më të madh muzikor disa vite më vonë me një këngë në krye të listës nga një nga kolonat zanore më të suksesshme të filmit të të gjitha kohërave me punën e tij në “Grease”.

Ella dhe John kanë bashkëpunuar muzikalisht më parë, megjithëse kjo ishte kur ajo ishte shumë më e re për filmin e vitit 2009 “Old Dogs” në këngën “Every Little Step I Take”. Ella gjithashtu u shfaq në vetë filmin si një aktore shumë e re.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore