Lajme

Ushtria izraelite bombardon një shtëpi në Rafah, vdesin 2 persona


Ushtria izraelite ka bombarduar një shtëpi në qendër të qytetit Rafah, në jug të Gazës, duke vrarë dy persona, raporton agjencia e lajmeve Wafa.

Nuk raportohet për lëndime të tjera.

Forcat izraelite kanë shënjestruar gjithashtu zonën al-Farahin, në lindje të qytetit të Abasan al-Kabira në Khan Younis, sipas Wafa.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore