Muzikë

Usher falënderon Rihanna-n pasi ajo e quajti atë “legjendë”


Artisti, Usher së fundmi ka falënderuar Rihanna-n për mbështetjen e saj në shfaqjen e tij të ardhshme të pjesës së parë të “Super Bowl” në një postim që u nda në llogarinë e tij në platformën X.

Këngëtari 45-vjeç ripostoi një klip të hitbërëses 35-vjeçe duke folur për performancën e tij të planifikuar, e cila do të zhvillohet në shkurt të vitit të ardhshëm.

Performuesi – emërimi i të cilit si kryesues i spektaklit mori një pritje të përzier nga fansat – i shkroi gjithashtu një mesazh të tij të shkurtër këngëtares së hitit “Umbrella”, të cilën e përshkroi si “mbretëreshë” dhe shprehu se “e njeh e vërtetë mirë”.

Gjatë festës së lançimit, Rihanna, e cila performoi gjatë “Super Bowl-it” të mbajtur së fundmi në fillim të këtij viti, u pyet se çfarë këshille do t’i jepte yllit të hitit “Burn”.

“Nuk mund t’i jap Usher asnjë këshillë! Usher është i natyrshëm, ai është një legjendë dhe ai e ka bërë këtë që kur ishte adoleshent”, pati thënë Rihanna.

Rihanna vazhdoi të deklarojë se këngëtari tregoi se mund të mahniste me sukses publikun gjatë qëndrimit të tij të mbajtur së fundmi në Las Vegas.

“Ai është krijuar për atë shfaqje. Unë emocionohem për argëtuesit që e bëjnë këtë, të cilët janë krijuar për të dhe ai thjesht e dëshmoi këtë në Vegas”, tha ajo.

Aso kohe, u zbulua se Usher kishte nënshkruar për të performuar në shfaqjen e pjesës së parë të “Super Bowl LVIII”, e cila do të zhvillohet pak jashtë Las Vegas, shtatorin e kaluar.

Në atë kohë, krijuesi i hiteve dha një deklaratë zyrtare për të shprehur entuziazmin e tij për performancën e tij të ardhshme.

Usher.

“Është një nder i jetës që më në fund të kontrolloj një performancë të’ Super Bowl’ nga lista ime. Mezi pres t’i sjell botës një shfaqje ndryshe nga çdo gjë tjetër që ata kanë parë nga unë më parë”, tha ai.

Jay-Z gjithashtu dha një deklaratë për të treguar mbështetjen e tij për interpretuesin fitues të çmimit “Grammy”.

“Udhëtimi i Usher, i jashtëzakonshëm e ka çuar atë në një nga skenat më madhështore në botë. Mezi pres të shoh magjinë”, tha ai.

Artisti kohët e fundit kaloi një kohë të konsiderueshme në Sin City gjatë qëndrimit të tij, të titulluar “Usher: My Way”, e cila u mbajt në “Dolby Live” në Park MGM.

Shfaqja filloi në korrik të vitit të kaluar dhe shfaqi hite nga e gjithë karriera e tij prej dekadash si kantautor.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore