Boterori 2022

Uruguai – Korea e Jugut, formacionet zyrtare


Uruguai dhe Korea e Jugut do të luajnë ndeshjen e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, takim ky që fillon në ora 14:00 në stadiumin “Education City”.

Ekipi nga Amerika e Jugut synon ta nis me fitore Kupën e Botës dhe ka vendosur të startojë me më të mirët.

Nga minuta e parë te Uruguai luajnë emra si Luis Suarez, Darwin Nunez, Rodrigo Bentancur dhe Federico Valverde.

Në anën tjetër te koreanët do të startojnë nga minuta e parë futbollistët e rëndësishëm si: Heung-Min Son i Tottenham-it dhe Min-Jae Kim i Napolit.

Formacionet zyrtare:

Uruguai: Rochet, Cacares, Godin, Gimenez, Olivera, Valverde, Vecino, Bentancur, Pellistri, Nunez, Suarez.

Koreja e Jugut: Seung-gyu, Jin-su, Kim Min-Jae, Woo-young, In-beom, Son Heung-min, Jae-sung, Moonh-wan, Ui-jo, Sang-ho, Young-gwon.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore