Sport

UEFA thotë se nuk do të luhen ndeshje futbolli në Izrael “deri në një njoftim të dytë”


Asnjë ndeshje e organizuar nga UEFA nuk do të luhet në Izrael “deri në njoftimin e mëtejshëm” për shkak të “situatës aktuale të sigurisë” në vend.

Kështu tha organi qeverisës i futbollit evropian në një deklaratë të enjten, raporton agjencia franceze “AFP”.

“Pas një vlerësimi të plotë të situatës aktuale të sigurisë dhe sigurisë në të gjithë territorin e Izraelit, komiteti ekzekutiv i UEFA-s vendosi që asnjë ndeshje e kompeticionit të UEFA-s të mos luhet në Izrael deri në një njoftim të dytë”, thuhet në deklaratë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore