• “U rikonfirmua se Kosova s’ka mike më të madhe sesa SHBA-në”, Osmani e Kurti pas takimit me Blinken

    “Jemi duke punuar së bashku për të përcaktuar disa çështje që janë të rëndësishme për SHBA-në dhe shtetin tuaj”, tha Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrin, Albin Kurti. Në takimin e 26 korrikut të mbajtur në Uashingon, Blinken falënderoi delegacionin e Kosovës për pritjen e […...

Të fundit nga Politikë

Më të shikuarat