Shqipëria

U plagos pasi ndërhyri për shuarjen e një konflikti, në gjendje kritike një polic 28-vjeçar


Një efektiv i Policisë, i cili ka ndërhyrë në një konflikt në Himarë për shuarjen e tij, është plagosur rëndë dhe gjendet në situatë kritike për jetën.

Prej orësh ai ndodhet në sallën e operacionit dhe kolegët e tij policë, i janë gjendur pranë duke dhuruar gjak.

Efektivi 28-vjeçar, R.C., është goditur në qafë me një mjet prerës (thikë) kur ka ndërhyrë për shuarjen e konfliktit dhe ka marrë një plagë të rëndë.

Ndaj, ai ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Teksa, Policia ka ndërmarrë një aksion për arrestimin e autorit, i cili duke parë orët e vona dhe mungesën e dritës në zonë, ka arritur të arratiset nga vendi i ngjarjes.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore